Mirza Gološ (Prof. mr.) vodi radionicu klavira. Rođen je u Mostaru, 17. 11. 1996. godine. Osnovno muzičko obrazovanje započeo je sa trinaest godina, najprije svirajući klarinet, a zatim i klavir. Osnovnu i srednju muzičku školu (smjer klavir) završio je u klasi prof. Melihe Kulukčije, a smjer klarinet u klasi prof. Mustafe Šantića. Nakon ukupno šest godina sviranja klavira upisuje se na Muzičku akademiju Univerziteta u Sarajevu, gdje diplomira na odsjeku za Klavir, udaraljke, harfu i srodne instrumente 2020. godine u klasi van. prof. Nihada Kreče, a magistarski studij završava 2023. godine u klasi red. prof. Dragana Opančića i gostujućeg profesora Rubena Dalibaltayana.
Učestvovao je na brojnim pijanističkim seminarima sa predavačima kao što su Rita Kinka, Boris Kraljević, Vladimir Melmuka, Ruben Dalibaltayan, Gottlieb Wallish, Maria Letizia Michielon itd., te na nekoliko seminar ansambla SONEMUS, posvećenom interpretaciji savremene kamerne muzike. Više puta je nastupio kao solista te član kamernih sastava u sklopu Koncertne sezone Muzičke akademije Univerziteta u Sarajevu, Festivala SONEMUS, Međunarodnog festivala Sarajevska zima, A-festa itd.
Sudjelovao je u brojnim umjetničkim projektima a neki od najznačajnijih su bosanskohercegovačka praizvedba kompozicije “vexations” Erika Satiea, te redovno učešće na koncertima Impro ansambla MAS, SONEMUS Festivala i Zvučnim izložbama na Muzičkoj akademiji u Sarajevu. Sarađivao je sa Sarajevskom Filharmonijom i Sarajevskom Operom, a također je komponovao i izvodio muziku za predstavu „Zašto ih nije briga?“ režisera Petra Pejakovića koja je izvedena u Pozorištu mladih Sarajevo kao i brojnim pozorišnim festivalima u inostranstvu.
Dobitnik je brojnih visokih nagrada na međunarodnim pijanističkim takmičenjima kao i takmičenjima iz kamerne muzike, među kojima je značajnije prvo mjesto na takmičenju „Yamaha music foundation of Europe“ 2020. godine.
Pored standardnog pijanističkog repertoara, fokusiran je i na interpretaciju savremene umjetničke muzike kao i na istraživanje u oblasti savremene umjetničke improvizacije. Od 2018. godine član je ansambla INSAM Instituta za savremenu umjetničku muziku, a od 2019. godine student je na odsjeku Kompozicija na Muzičkoj akademiji Univerziteta u Sarajevu u klasi red. prof. dr. Dine Rešidbegovića. Kao student kompozicije dobitnik je nagrade „Cvjetko Rihtman“ za najboljeg studenta muzičkih akademija za 2021. godinu od strane “Asocijacije kompozitora – muzičkih stvaralaca” AMUS.
Telefon: +387 36 550 750
Email: info@mcpavarotti.com